Day 2: tvoje oblíbené jídlo a pití

15. května 2014 v 7:00 | Kerr |  Podporuji
Dneska se mám věnovat jídlu a pití. Začněme třeba tím jídlem.
Já jsem strašně náročná, co se jídla týče. První věcí je, že nejím maso, ryby ale ano. Houby, to je věc, kterou bych nestrčila do pusy. Ráda je sbírám, ale opravdu je nejím, nechutnají mi. Dále je to třeba taková hořčice. Tu nemůžu vystát a když v něčem je, zkazí mi to naprosto chuť toho jídla. Na druhou stranu to ale není tak strašné jako u hub a tak to sním. Naprosto nesnáším šípkovou omáčku. Je to tak odporný, naprosto se mi zvedá žaludek a to vážně budu o hladu, než abych to nesnědla. Abyste si ale nemysleli, že zase nejím nic, tak vám zde vypíšu, co tedy jím ráda.
Miluji všechno sladké. Když tam není mák. Tvarohové buchty, buchtičky se šodo, mňam! Naprosto miluji ovocný salát, který dělají v Chorvatsku. Na palačinky si teda taky potrpím už jen kvůli tomu, že je to jedno z mála jídel, které umím udělat sama. Mám ráda třeba zeleninový salát s balkánským sýrem, tofu se zeleninou a rýží, vlastně celkově miluji rýži a rizoto, takové lečo bych mohla jíst od rána do večera a čínské nudle taktéž. Naprosto, naprosto miluji sójové maso s mrkví a nudlemi! Mám ráda i kuře v paprice, akorát bez toho kuřete.. Prostě tu omáčku. Stejně tak jako svíčkovou. Miluji tu omáčku s knedlíky a pořádnou, pořádnou porcí brusinek.
Co se týče pití, to se u mě často mění. Mám ráda džusy a to jakékoliv, ať už ten obyčejný jablečný, tak třeba i ananasový nebo různé tropické směsy. Samozřejmě mám ráda i minerálky, ty si ale nedopřávám tak často, protože jsou ceny až moc přetažené, stejně tak jako u nápojů jako je cocacola nebo fanta. Když jdem do restaurace, vždycky si dávám Sprite. Třeba takové mléko bych samotné nevypila, ale snažím se pít vodu s citrónem a pak postupně přecházet na vodu, kterou jsem vypít do nedávna nemohla.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
"Už je to dávno, co jsme hráli v Praze, ale je to jedno z měst, které miluji. Vzpomínám si, že jsme
bydleli na kopci, odkud bylo vidět celé město. Skoro jsem nespal a brzy ráno jsem se šel projít.
Pršelo a nikdo nikde nebyl. Praha má nádhernou architekturu. I setkání s obyvateli bylo úžasné.
Lidé byli příjemní a všude byly nejkrásnější dívky, jaké jsem kdy viděl. Celé mi to připadalo velice umělecké.
Doufám, že tam brzy budu moct zase přijet." -Serj Tankian♥