Štědrý den trochu jinak?

7. prosince 2013 v 17:20 | Kerr Knock^.^
Zapojit trochu extravagance, nebo se spoléhat na každoroční "klišé"?
Všichni to známe- v podvečer se pěkně oblékneme, zasedneme k připravené večeři a připijeme si. Poté sníme řízky nebo kapra a odebereme se ke stromečku. Všichni si rozbalíme dárky a po zbytek večera jíme cukroví a koukáme na pohádky. Klasika. Jaký máte názor na trochu extravagantnější večer? Nemusíte se hned oblékat do plavek nebo si pouštět Biebra místo koled, ale vyzkoušet něco nového by také nebylo na škodu.


Půlnoční mše
Co se takhle místo povalování na pohovce zajít podívat na půlnoční mši? Jen stačí přesvědčit sám sebe, svojí lenost jít do zasněžené zimy, obléknout se do teplého kabátu a společně s rodinou vyrazit do kostela.

Procházka
Projít se zasněženou krajinou, když venku není ani živáčka? Krása.

Společné zpívání a hraní na kytaru
To je u nás každoročně, ale neznám moc rodin, které by také zpívaly nebo třeba hrály na kytaru. Proč to nezkusit? A když nikdo nehraje na kytaru, proč to nebrat jako výzvu? Pár akordů se naučíš za chvíli. Určitě budeš mít dobrý pocit, když zahraješ pár koled před ostatními.

Rozbalování dárků hrou
Ne, teď nemyslím to, abyste zalezli pod peřinu a s napětím čekali, až ježíšek přinese dárečky. Ale je sranda, když je to takové to hledání, kdy na sebe dárky nějakým způsobem navazují. To nám vždycky mamka dělá, je to sranda:D Jednoduše se na zabalený dárek nalepí samolepka- ta nějakým způsobem navazuje i na druhou, druhá na třetí.. Obaly ale musí být stejné nebo náhodné. Když pak hledáte dárek, je to zábavnější.

A co pořady v televizi?
To je samostatná kapitola. Když jsem viděla program, co budou dávat v televizi, docela jsem se divila. Nějaká nová pohádka, ale jinak nic moc. Tak už záleží jen na vás, na co se budete koukat. Já myslím, že když si prostě pustíte klasiku, na kterou stejně dává většina lidí, bude to nejlepší. Přeci jenom se každý věnuje novým dárkům a už ho moc nezajímá, co vlastně v té televizi dávají.

A co vy, jak slavíte vánoce?
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 11. prosince 2013 v 19:31 | Reagovat

Tyhle náměty se mi líbí. I když, paradoxně, nic z toho nedržím, ale kdybych si mohla vybrat, tento způsob by se mi zamlouval. Jste asi hravá rodina... Někde jsem četla i fejeton o tom, jak by takové rozbalování dárku mělo probíhat (aby to potěšilo i toho, kdo obdaruje). Ne hned servat papír, říct - dobrý, dík - a pak dárek odložit, ale chvíli dárek obracet v ruce, dumat (nahlas), co to tam asi tak může být? :-) a pak pomalur ozbalovat a komentovat to rozbalování. Sakryš, i rozbalování dárků by se mělo vyučovat.... :-)
Půlnoční mše, na tu chodí čím dál víc lidí. Procházka křupajícím sněhem už nehrozí, i z toho důvodu, že není sníh (škoda, sníh dává vánocům kouzlo). Ale jít ztichlou ulicí a třebas i pozorovat místní výzdoby a světelné girlandy, to může být taky hezké.

2 Vendy Vendy | 11. prosince 2013 v 19:43 | Reagovat

P.S. jsem ráda, že jsem objevila tvůj blog, protože, zdá se, je tu zajímavé počteníčko a jsi holka se zajímavými názory. Kolik je ti, třináct? (jestli jsem pochopila z profilu). Pak klobouk dolů, je vidět, že máš hodně věcí v hlavě srovnaných a o lecčem dokážeš popřemýšlet.

3 Kerr Knock Kerr Knock | Web | 12. prosince 2013 v 14:59 | Reagovat

[2]: Ahoj, především ti chci moc poděkovat za tvé komentáře, moc si toho vážím:) Snad máš zpětnou vazbu u komentářů, bylo mi blbý psát ti to na blog. Jojo, je mi třináct a děkuji.. Ale myslím, že kdyby každému nešlo jen o to ukázat se v "nejlepším" světle- "Jsem drzá, odmlouvam, nic nedělám, všechno má SWAG a všechno je in, žijeme na fejsbůku " tak určitě potkáš mnohem více lidí s takovými názory:) Ono jde hlavně o to nebát se vyjádřit svůj názor a odlišit se od ostatních (v přiměřené míře) takže  ještě jednou moc děkuji, všechny tvé komenty mě potěšily:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
"Už je to dávno, co jsme hráli v Praze, ale je to jedno z měst, které miluji. Vzpomínám si, že jsme
bydleli na kopci, odkud bylo vidět celé město. Skoro jsem nespal a brzy ráno jsem se šel projít.
Pršelo a nikdo nikde nebyl. Praha má nádhernou architekturu. I setkání s obyvateli bylo úžasné.
Lidé byli příjemní a všude byly nejkrásnější dívky, jaké jsem kdy viděl. Celé mi to připadalo velice umělecké.
Doufám, že tam brzy budu moct zase přijet." -Serj Tankian♥