Prosinec 2013

Ohlédnutí za rokem 2013...

31. prosince 2013 v 19:19 | Kerr Knock^.^ |  Diář
Ahoj všichni, krásný poslední den roku 2013!
Nejdřív bych všem chtěla poděkovat za velkou pravidelnou návštěvnost i přesto, že jsem vůbec nepsala- každý den kolem 30 lidí! Vůbec bych to nečekala, samozřejmě jsem tady každý den byla, četla si komentáře, ale většinou jsem tady byla přes mobil nebo tablet a článek bez háčků a čárek prostě není nejlepší volbou. Takže jsem upřímně ráda, že jsem si teď našla čas sepsat pár řádek ve kterých bych vám sdělila moje pocity z roku 2013. Takže, co jsem zvládla, co jsem splnila a co mě naopak zklamalo?

Jak být in na facebooku!

27. prosince 2013 v 21:06 | Kerr Knock^.^ |  Vlastní tvorba
čaukyyyy, mám tady sQělí návodečeQ na to, jak být nejvíc IN na fíbíčku.
(Pro případ, že by zde byli lidé, kteří nepochopí můj sakrasmus a ironii a zároveň měli menší inteligenci- jednoduše si z toho dělam prdel. Nemam facebook, avšak jsem ho měla a myslím, že pořád jsou "in" stejný věci.)
- Všechno má swag (je úplně jedno, že pravý význam slova je "secretly we are gay"- tajně jsme teplí)
-musíš nosit Beanie (nejlépe s nápisem "Bad hair day")
-když nemáš beanie, musíš mít aspoň snapback
-Holky pouze u zrcadla v tílku, přičemž jednou rukou fotí a druhou strkaj na prsa- vypadá to pak, že samozřejmě všechny mají nejméně trojky. Ještě to pak vystihnete komentářem "kam mi utekly kozy?"- určitě se najde někdo, kdo vás chudinku polituje nebo minimálně hodí lajčík a pěkný komentář s pochvalou vaší "tváře"
-Přejte všem nejlepčí narozeniny, ale kdo by si to pamatoval? Jenom když si toho všimnete. Nezapomeňte to doplnit nějakými zdrobnělinami.
-Holky by měly mít dlouhé rovné vlasy, legíny a volné tričko s nápisem jako "fuck life" nebo volnou mikinu ve které všichni vypadají, jak kdyby chtěly vykrást dostavník, mít martensky i když posloucháte Biebra
-všichni máte děsně fuckin hard život
-musíte se řezat a pak dávat fotky s popiskem "The cat" aby vás všichni litovali.
-čím více sprostých slov, tím lepší
-noste oblečení, které už má někdo z města/nejlépe ze školy
-sdílejte písničky, které jsou momentálně IN, zapomeňte na metal nebo podobný sračky a poslouchejte Biebra<3, 1D, Miley a Selenu.
-stěžujte si na děsnej život
-pište si s někym co nejčastěji, pište mu jak je nejlepší a pak na něj úplně zapomeňte, ignorujte ho, neodepisujte mu na SMSky, nikdy mu nevolejte, když někde budete spolu, vůbec si ho nevšímejte, stěžujte si mu jak mele hrozný sračky a za týden si ho znova omotejte, zas pěkný slova a sladký úsměvy, takhle si s nim hrajte a až si všimnete, že má deprese nebo že se řeže, zeptejte se kvůli kterýmu kreténovi, vysmějte se mu do xichtu a pak, až bude totálně oddělanej se můžete poplácat na rameni a říct si "Teď mám kur*a swag":)

22.12. Nebaví mě to

23. prosince 2013 v 6:00 | Kerr Knock^.^ |  Diář
Čau.
Je tady několik věcí, které bych měla sdělit. První věcí je layout. Okej, byla jsem spokojená, vlastně nadmíru spokojená, ale mám nějakou náladu, no nevím. Jednorožci? Jedovatě mi to někoho připomíná a to vůbec není dobrý. Promázla jsem taky rubriky, vůbec nemám náladu na focení se nebo točení videí a pokud už by se tak stalo, hodila bych to do nějaké z rubrik, které tady stále zůstaly. Pak ask a instagram. Ask jsem teď obnovila, tedy spíše funguje stále, jen jsem zde neměla odkaz a nechtělo se mi odpovídat. Instagram je můj osobní, mám ho dlouho, ale vkládám ho i sem:)
Dneska jsem byla na filmu Hunger Games 2. Miluji tento příběh, bylo to pro mně to nejkrásnější, co mě mohlo před Vánoci potkat. Taky jsem si pěkně vyprosila všechny tři díly knížek, měla jsem je půjčené a už je konečně chci držet s pocitem, že je nikomu nedám. Dvojka mě naprosto nadchla. Byla jsem tedy na filmu s titulkama a určitě můžu doporučit. Je lepší to slyšet v původním znění, detaily, které tam jsou by prostě v dabingu nebyly. Určitě pokud budete mít možnost utíkejte na to s titulkama:) Zároveň jsem se tam seznámila s milou paní, byla tam zřejmě se svým synem a jeho kamarádem. Překvapilo mě, že četla Hraničářova učně a další fantasy knížky. Wow, byla jako.. kamarádka. Je mi líto, že jsem se vůbec nezeptala na jméno alespoň toho kluka. Přišel mi moc fajn. Ještě předtím jsme byli v kavárně. Nebyla jsem tam tak dlouho! Nejsem typ, který by prosedával každé pátky s kamarádama v kavárně. Když pak vidím ty fotky na instagramu všech dezertů v podobě smažených palačinek, štrůdlu, dortíků se šlehačkou a čokoládou a zdobením a všem možným, fakt se mi dělá špatně. Takže když jsem otevřela nabídku, připadala jsem si jako Alenka v říši divů. Italské názvy mi fakt nic neříkají. Vsadila jsem na svojí oblíbenou mandlovou horkou čokoládu.
Ještě musím dotvořit dárky, vůbec se mi nechce, tak mi držte palce a užijte si krásný den před štědrým dnem:)

Vánoční TAG

18. prosince 2013 v 22:11 | Kerr Knock^.^
Za chvíli jsou tady Vánoce a proto jsem se rozhodla pro takový vánoční TAG. Myslím si, že je strašně pěkně vymyšlený, do komentů pište, zda se v něčem shodnem a co třeba děláte jinak:)
---

1. Jaký film je v období Vánoc Tvým nejoblíbenějším?
No, samozřejmě taková ta klišé. Láska nebeská, Disneyovky, Mr.Bean ve filmu, Zakletá Ella, Deník princezny:) Jsou to pohádky nebo filmy, které bych si normálně nepustila, ale přes ty Vánoce je to úplně něco jiného, to jsou pak moje nejoblíbenější pohádky právě tyto:)

2. Jaká je Tvá oblíbená Vánoční barva?
Tak samozřejmě že červená a zelená. Jinou si ani neumím představit.

3. Je Štědrý večer. Zůstaneš ve svém pyžamu/domácím oblečení nebo se hezky a společensky oblékneš a upravíš?
Jako já jsem přes celý Štědrý den doma. Vlastně oprava, dopoledne rozdáváme v kostele Betlémské světlo, ale pak přijdu domů a jsem prostě přes celé odpoledne klidně v teplácích a volném tričku. To až na večeři se samozřejmě pěkně upravím a obleču do společenského oblečení:)

4. Pokud bys tento rok mohla koupit jen jeden dárek, jen jedné osobě, pro koho by byl?
Páni, tak nad tím jsem se musela opravdu zamyslet. Záleží na financích. Přeci říct jent tak, "pokud bys mohla koupit jen jeden dárek" ale nezmínil se počet peněz, mohla bych podarovat nějakého člověka, který by třeba přišel kvůli povodním o všechno. Nebo koupit malému africkému klukovi výbavu do školy a oblečení. Nebo nějaký univerzální dárek. Co třeba, kdybych koupila televizi do domova důchodců pro jednoho člověka? Musel by se na ní koukat sám? Nebo třeba deskové hry. Taky by to bylo pro jednoho člověka, ale copak by si zahrál sám?

5. Otevíráš své dárky večer nebo ráno, a v kolik?
Ježiši, a teď se přiznejte, kdo v ČR rozbaluje dárky ráno?? Jako dobrý, pohádky se Santa Clausem. Ale až takhle moc se poameričťovat? I když, jednou si to vyzkoušet.. Já se ale bojím, že bych nedospala. A chudák Santa. Pak to dopadne jako v klipu Casio.

6. Upekla jsi někdy chaloupku z perníčků?
Ne, děda nám každý rok peče chaloupku, vždycky jí máme doma, s bráchou u ní slintáme den co den:D

7. Co děláš o Vánočních prázdninách?
Tak normálně, chodím v plavkách po ulici, čtu si encyklopedie a učím se pilně do školy. No já nevím, jestli dělám něco vyjímečného. Když jedeme na hory tak jsem většinou venku, když jsme normálně doma tak chodím ven s kámoškama, na procházky, venčím sousedky psy, mám spoustu času na psaní, kreslení, čtení, válení se v posteli, koukání na televizi, poslouchání písniček a užívání si nových dárků..:)

8. Máš nějaké Vánoční přání?
Metr sněhu.

9. Jaká je Tvá oblíbená Vánoční vůně?
Vůně skořice, vanilky, pomeranče a cukroví:)

10. Jaké je Tvé oblíbené Vánoční jídlo/pochoutka?
Teď to bude znít blbě, ale na štědrovečerní večeři teda maso nejím (normálně maso nejím, o vánocích není vyjímka..) a táta taky ne. Takže my máme normálně smažený sýr. Ale samozřejmě nejvíc miluji cukroví, kdo by ho nemiloval?:)

Serj Tankian

16. prosince 2013 v 20:45 | Kerr Knock^.^
Když jsem poprvé slyšela hlas tohoto úžasného zpěváka, byla jsem malá. Tehdy zpíval jen ve skupině System of a Down, jako solista se ještě moc neprojevoval. Hudbu od crossover a rockových skupin jsem slýchala v podstatě pořád a proto jsem tomu nevěnovala nějak velkou pozornost. Musím se přiznat, že netuším, co jsem poslouchala v období tak desíti jedenácti let. Snad raegge od Shaggyho nebo hitovky od Lady Gaga. To až letos o prázdninách, když jsme s tátou vařili a on pustil B.Y.O.B. jsem se ho zeptala, co to vlastně posloucháme. Hned jak jsme uklidili špinavé nádobí jsem odběhla do pokoje a radostně jsem pouštěla další a další písničky. Každý den jsem poznávala členy skupiny, jejich životy a názory. Netrvalo dlouho a já uměla texty od jejich nejznámějších písniček. Od začátku mi byl nejsympatičtější baskytarista Shavo, ale pak začal vyhrávat právě Serj. Hlavně jeho charakter. Je to strašně čistý člověk. Veřejně kritizuje násilí a nespravedlnost ve světě. Založil organizaci Axis of Justice kam si zve například politické vězně. Je vegetarián. Chápete, chlap a vegetarián? Já znám jenom jeho. A mýho tátu. Možná proto se mi tak líbí, protože je v hodně věcech podobný mému tátovi. Navíc nekouká na televizi a neposlouchá rádio. Což je trochu zvláštní, když uvážíte, že je zpěvák a tudíž by ho měla hudba zajímat. Možná jste si mohli všimnout textu ve volitelném dolním boxu.
"Už je to dávno, co jsme hráli v Praze, ale je to jedno z měst, které miluji. Vzpomínám si, že jsme bydleli na kopci, odkud bylo vidět celé město. Skoro jsem nespal a brzy ráno jsem se šel projít. Pršelo a nikdo nikde nebyl. Praha má nádhernou architekturu. I setkání s obyvateli bylo úžasné. Lidé byli příjemní a všude byly nejkrásnější dívky, jaké jsem kdy viděl. Celé mi to připadalo velice umělecké. Doufám, že tam brzy budu moct zase přijet."
Jo, i tohle řekl Serj, když navštívili Českou republiku. Asi po sedmi letech tady byli a já nemohla.. Nemohla jsem o prázdninách jet na jejich koncert.. Vidět je naživo. Slyšet je, vidět je.. Vyčítala jsem si to a pořád si to vyčítám. Sním o tom, že mu napíšu dopis o podpisovou kartu. A taky to udělám. Poslechněte si tuhle písničku od něj a zkuste se zamyslet nad textem.


PROFIL

15. prosince 2013 v 21:52 | Kerr Knock^.^

Upřímně, nebaví mě si tady vymýšlet pohádkový život, kterému uvěří leckdo. Za monitorem sedí třináctiletá Karolína, která je tedy autorkou tohoto profilu. Má ráda čokoládu, nejlépe karamelovou, skauting, své kamarády, rodiče a bráchu, Vánoce a Silvestr, metal a rock, černou barvu, angličtinu, florbal, ježdění na koni (parkur a western:3) a ježdění na kole. Mým velkým snem je být žurnalistkou v nějakém méně známém časopise o přírodě a problematice dnešního světa, mít svého milujícího manžela a čtyři děti (pokud bych byla dobře zajištěná a mohla jim poskytnout dobrý domov) přičemž jedna holčička se bude jmenovat Berenika a kluk Matyáš. Strašně toužím po vlastním malém baráčku, který nebude problémovým na údržbu s velkou prostornou zahradou a aktivníma pejskama. Žiji totiž v paneláku a mám společný pokoj se svým bráchou a svým dětem bych přála více pohybu/pobytu v přírodě.

Takže co mám ráda?
čokoládu, skauting, přátele, rodinu, vánoce, silvestr, metal, rock, System of a down, Marilyna Mansona, Motionless in White, Eminema, U2, Nicka Cavea, Queeny, Aviciiho, Rammsteiny, Switchfoot, černou a fialovou barvu, angličtinu, český jazyk, ježdění na koni a všeobecně koně, karamel, karamelovou čokoládu, fantasy knížky, knížky od Foglara, Cimrmana, Svěráka a uhlíře, staré vánoční pohádky, vůi skořice a vanilky, granátové jablka, khaki, Hunger games, Harryho Poterra, Severuse Snapea, Alana Rickmana, Johnnyho C. Reillyho, Helenu Bonham Carter, kaktusy, masožravky, zebří polštářek, deník, mobil, sluchátka, úplně chlupatý plyšáky, vánoční atmosféru, zpěv, projevy před ostatními, citronádu, modré oči, blonďaté vlasy, ostrá ořezávátka, popsané sešity, motorky, Lamborghiny, mandarinky a sebe. Jo, mám ráda sebe.

A co nemám ráda?
To už je trochu kratší. Nemám ráda toho skřítka, který mi ústavičně krade ponožky, motá sluchátka, ztrácí propisky, schovává žákovskou knížku, rozbíjí věci, mění mi náladu a zavazuje uzle na tkaničkách od bot.

Věř, běž, peč a oslavuj vánoce!

14. prosince 2013 v 14:55 | Kerr Knock^.^ |  Vlastní tvorba
"Od severu k nám putuje pravá zima, během zítřejšího odpoledne čekejme klesnutí teploty až k minus pěti stupňům celsia." Hlásila postarší dáma na obrazovce. Mikuláš stiskl červené tlačítko a tím umlčel nejznámější hlasatelku pro plzeňský kraj. Hlasitě si povzdechnul přestože věděl, že ho nikdo neuslyší. Byl opět sám doma. Celé dny ležel na pohovce, převalovat se a když už měl opravdu velký hlad, vyndal si oplatky nebo objednal pizzu. Jen málokdy se mu dostalo do rukou poctivě připravené teplé jídlo, ale už si zvykl. Byl skromný, moc toho nežádal. Z venku byl slyšet strašný hluk. Dnes měl přebytek energie a tak se rozhodl, že se tam půjde podívat. Na jeho zvyky to byl opravdu zvláštní čin. Vždy mnohem radši čekal doma, než se vše uklidnilo. Oblékl si teplou bundu a na nohy nazul pantofle. "Odpočítávejte se mnou! Deset, devět!" Nejdříve nechápal, co se děje. Pak si všiml velkého stromečku na náměstí. "Nechcete podpořít- jé, neznáme se? Ty seš určitě Miky, já jsem Denča a chodím o ročník níž." S nadšením řekla pihovatá vysoká zrzka s úsměvem na tváři. "Hm, jo. Cože jestli chci?" Zeptal se Miky, úsměv však neopětoval. "Jsou Vánoce a ty seš celý týden doma. Do školy nechodíš a nevypadáš na to, že by si byl nemocný. Tak co je?" pokračovala dál energická dívka. "Hele, měl jsem něco s kotníkem a navíc nemam rád Vánoce." skoro ani nestačil doříct. Denče zděšením zaskočilo. "No tak to musíme změnit! Kotník máš v pořádku a já stejně potřebuju udělat nějaký dobrý skutek. Hele sorry, táta na mě čeká. Tady máš moje číslo, zavolej mi prosím." pravila a podala mu žlutý lísteček s devíti místným číslem. Miky si ho vzal a došoupal se zpátky domů. Teprve až když si lehl do postele začal přemýšlet nad tím rozhovorem. Bylo zvláštní, že se o něj tolik zajímala aniž by ho znala. Rozhodl se, že jí zavolá. Vyťukal její číslo a chvíli čekal.
"Halo?"

Milý ježíšku...

10. prosince 2013 v 18:10 | Kerr Knock^.^ |  Vlastní tvorba
Milý Ježíšku,
Venku ještě nesněží a tak se těžko pozná, kolikátého je. Letos píši o trochu dřív, je desátého prosince. Myslím si totiž, že psát ti dvacátého sedmého není to pravé. Byla jsem po celý rok opravdu hodná. Dostávala jsem dobré známky a dokonce jsem se dobrovolně přihlásila do přírodopisné soutěže. Stejně nechápu, proč to vlastně chceš. Rodiče to nějak zvládnou a dárky nám vlastně dáváš ty, takže si s tím rodiče moc dělat hlavu nemusí. Ale budiž, třeba mi to vydrží i příští rok. Dlouze jsem se zamýšlela a dospěla jsem k názoru, že když dokážeš podarovat všechny děti, asi netrpíš finanční krizí a tak se můžeš trochu rozšoupnout na mých dárcích. Mamka říkala, že letos budou dárky o trochu skromější, tak jsem vyškrtala dárky ze seznamu a ze stodvaceti dárků omezila na pouhých deset. Já vím, možná si říkáš, že je to stejně stále mnoho dárků, ale neboj, jsem skromná.
Jako první si přeju prachobyčejné auto. A přesně Lamborghini Aventador 50th Anivesario, myslím si totiž, je si ani nevšimneš, když mi takový skromný dáreček nadělíš pod stromek. Pro představu, stojí pouhopouhých 13 milionů...
Nikdy jsem neměla moc ráda vodu a proto bych si přála vlastní aquapark, abych se naučila lépe plavat a třeba mě to začne bavit. A i kdyby se tomu tak nestalo, tak si aspoň užiji srandu s delfínama a lachtanama, které mi tam prosimtě nezapomeň taky přinést.
Taky bych si moc přála papouška, který mi bude radit při testech přes nějaký bezdrátový naslouchátko. Bohužel žádného takového papouška neznám, ale ty si s tím nějak poradíš. Vždyť si se narodil mezi zvířaty.
Pak si přeju draka, ale ne papírového, nýbrž plastového. Bude létat i v nevětrných dnech a bude sypat kakao. (Jak originální, heh)
Pak si přeji nějakou pěknou krabičku, ve které budu mít každý den nějakou sladkost- víš, třeba čokoládu, bonbony nebo tak. Prostě takovou nikdy nekončící skříňku.
A protože si asi uvědomuješ, že pak budu vypadat jako muffin, tak bych si přála nejnovější běžící pás, ale nějaký, který bude běhat za mě. V reklamách vždycky vidím, jak ženy běhají na běžícím pásu a přitom se koukají na film. Když jsem to zkoušela, myslela jsem si, že se koukám na tragický film, protože tam byla stálá zemětřesení- jen jsem se koukala na Extrem Home Makeover a jak jsem se třásla, nedalo se na to normálně koukat. A víš, já teď nebudu mít moc času běhat, až se budu koukat ve svém domácím kině na nějaký pěkný film.
Ježíšku, předem ti moc děkuji. Tohle budou určitě ty nejlepší vánoce!
S láskou,
Tvá skromná oblíbenkyně

Štědrý den trochu jinak?

7. prosince 2013 v 17:20 | Kerr Knock^.^
Zapojit trochu extravagance, nebo se spoléhat na každoroční "klišé"?
Všichni to známe- v podvečer se pěkně oblékneme, zasedneme k připravené večeři a připijeme si. Poté sníme řízky nebo kapra a odebereme se ke stromečku. Všichni si rozbalíme dárky a po zbytek večera jíme cukroví a koukáme na pohádky. Klasika. Jaký máte názor na trochu extravagantnější večer? Nemusíte se hned oblékat do plavek nebo si pouštět Biebra místo koled, ale vyzkoušet něco nového by také nebylo na škodu.

Mám problém. Je ti třináct, jaký problémy?

1. prosince 2013 v 15:10 | Kerr Knock^.^
Taky si pamatujete, jak byl naším největším problémem nepovedený obrázek, zlomená tužka, jak jsme se hádali o to, kdo s kým bude sedět a plakali kvůli nemocnému plyšákovi? Později to bylo kvůli dvojce, nepovedené písemce, pohádáním se s kamarádkou nebo ostříhaným vláskům. A teď?
"Už je to dávno, co jsme hráli v Praze, ale je to jedno z měst, které miluji. Vzpomínám si, že jsme
bydleli na kopci, odkud bylo vidět celé město. Skoro jsem nespal a brzy ráno jsem se šel projít.
Pršelo a nikdo nikde nebyl. Praha má nádhernou architekturu. I setkání s obyvateli bylo úžasné.
Lidé byli příjemní a všude byly nejkrásnější dívky, jaké jsem kdy viděl. Celé mi to připadalo velice umělecké.
Doufám, že tam brzy budu moct zase přijet." -Serj Tankian♥