Opilá slušňačka

2. listopadu 2013 v 15:22 | Kerr Knock^.^ |  Diář
Natáhla jsem ruku a snažila se zamáčknout budík, který neúprosně zvonil každé ráno. "Bože, nesnášim ranní vstávání!" Řekla jsem dostatečně hlasitě, abych probudila mojí matku. "Májo, potichu, já chci ještě spát!" Zavolala na mě ona. Jistě, ona může spát až do desíti, to se někdo má. Vylezla jsem z postele a podívala se do zrcadla, které stálo vedle mé postele. Hm, není to zas tak špatné. Vlasy jsem si večer zapletla do copu, takže když jsem si je rozpustila, vypadala jsem jako ovečka. Moc pěkné. Hodila jsem na sebe modré tílko, bílou mikinu, kterou jsem mimochodem na sobě měla poprvé a slušela mi a černé džíny. Zamířila jsem do koupelny. Vyčistila jsem si zuby, opláchla obličej a pořádně rozčesala svojí kudrnatou hřívu. "Takhle nemůžeš jít, sepni si to." Prohodila mamka, když procházela kolem koupelny. Tak dík no.. Odpověděla jsem si sama pro sebe a vlasy sepnula do úhledného drdolu. Na snídani vůbec nebylo ani pomyšlení, už tak jsem nestíhala. Popadla jsem batoh, který ležel v chodbě a rychle vyběhla ven. Bylo krátce po půl osmé, v tu dobu většinou chodila kolem partička kluků z prváku. Strašně se mi tam líbil jeden z nich, jmenoval se Lukáš, měl černé vlasy a zelené vlasy. Byl o trochu vyšší než já, hrál basketball a plaval. "Děvko!" Zakřičel na mě jeden chlapec, který právě procházel kolem mého paneláku. "Co prosím?" Zeptala jsem se ho, ale on už objímal svojí dívku. Vůbec jsem nechápala, proč mě tak nazval a moc jsem nevnímala, jak jsem vlastně do školy vůbec došla. Otevřela jsem svojí skříňku, přezula boty a šla do třídy. Nevím, jestli to byl jenom můj pocit, ale všichni se na mě koukali hrozně divně. Občas se někdo zasmál, odvrátil pohled nebo si na mě ukazoval. Běžela jsem na záchody podívat se, čemu se to vlastně smějí. Nic divného na mě nebylo. Nebyla jsem nalíčená, takže smát se nepovedenému líčení nemohli. Vlasy jsem taky měla v pohodě, oblečení nic extra zajímavé. Vyšla jsem tedy znovu na chodbu a tentokrát šla do třídy trochu rychleji. Sedla jsem si do lavice, kde už seděly Míša a Gábina. "Tak co víkend, jak sis užila Kabáty?" "Cože, jaký?" Chvíli jsem nechápala, o čem to mluví. "Jo tak, no dobrý, jako hráli super, skončili asi v deset, ale vůbec netušim, jak jsem se pak dopravila domů a vůbec co jsem pak dělala." Přiznala jsem se. "No to se neboj, my to víme." Řekla Míša a zasmála se. Chvíli něco hledala v mobilu a pak pustila video.

Byla jsem na něm já, pochopitelně. Seděla jsem u baru společně s Lukášem. Počkat, s Lukášem? Něco jsme pili a děsně se u toho smáli. Držel mě v objetí a já vypadala úplně v pohodě. To jsem teda nemohla být střízlivá, protože v jeho přítomnosti vždycky děsně panikařím. Už jsem nechtěla vidět, co jsem dělala potom. "Dobrý, to by stačilo. Může mi někdo odvyprávět, jak jsem se pak chovala?" Holky vypukly v hlasitý smích. "No, především se nám naše slušňačka pěkně zhulákala." řekly ve stálém záchvatu smíchu. "Pak si se začala líbat s Lukášem... A s Martinem. Petrem, a Filipem.." Gábina by pokračovala dál, ale zastavila jsem jí. "Děláte si prdel?" Vyšlo ze mě. "Ne, máme to na videu, ukážu ti to" řekla a opět začala hledat mobilu. Zadržela jsem jí a naznačila, aby pokračovala dál. "No a byli u toho skoro všichni kluci z prváku a druháku. Docela pecka Májo!" Poplácaly mě po zádech. Byla jsem z toho úplně hotová, ale jelikož zvonilo, neměla jsem šanci o tom přemýšlet.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 A. A. | E-mail | Web | 2. listopadu 2013 v 18:08 | Reagovat

Zajímavá povídka :) Proč by slušňačky nemohly být opilé, jen ať si užijou. Příběh je zajímavý, ještě jsem nic podobného neviděla, napsala jsi to moc pěkně :)

2 MicKy MicKy | 2. listopadu 2013 v 21:20 | Reagovat

Píšeš hezky. Zajímavý příběh :D
Jenom je rušivý, jak je to do bloku. Každá nová přímá řeč by měla být na nový řádek. Ale to je jen o stylu

3 Sabien✌ Sabien✌ | 3. listopadu 2013 v 18:32 | Reagovat

Pěkný originální název pro povídku..
Možná bych tam někde místo a dala čárku, ale to je nepodstatné:)
K příběhu: Je to dobře promyšlené a já bych osobně- kdyby se mi stalo něco podobného byla hodně překvapená:D

4 Ellis Ellis | E-mail | Web | 6. ledna 2014 v 19:37 | Reagovat

No, v menšim měřítku se mi víceméně stalo něco podobnýho, jen... já si prostě z ničeho moc nic nedělám.
A k té formální stránce: určitě by se mi to četlo o dost líp, kdyby bylo to písmo dvakrát větší... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
"Už je to dávno, co jsme hráli v Praze, ale je to jedno z měst, které miluji. Vzpomínám si, že jsme
bydleli na kopci, odkud bylo vidět celé město. Skoro jsem nespal a brzy ráno jsem se šel projít.
Pršelo a nikdo nikde nebyl. Praha má nádhernou architekturu. I setkání s obyvateli bylo úžasné.
Lidé byli příjemní a všude byly nejkrásnější dívky, jaké jsem kdy viděl. Celé mi to připadalo velice umělecké.
Doufám, že tam brzy budu moct zase přijet." -Serj Tankian♥