Krutá minulost dívek

21. listopadu 2013 v 21:56 | Kerr Knock^.^ |  Diář
Ahoj všichni,
Mám pár věcí, které bych chtěla zmínit. Úplně jako první moje aktivita zde na blogu. Momentálně mám přednastavené články týkající se Projektu sedmi posledních dnů. Původně to teda měla být týdení záležitost, ale kvůli pravidelnějšímu přidávání článků jsem to přednastavila- jak jste si mohli všimnout- ob den. Nu a až to dopíšu, zřejmě začnu více přidávat povídky a příběhy týkající se fantasy.
Dneska jsem přišla ze skauta skoro v půl osmé.. Ale nestěžuji si, mám to tam ráda:) Spíš mě zarazilo, že prý "zpívám pěkně" :D Což mi přišlo ohromně vtipné vzhledem k tomu, že jsem nachcípaná chodila s šátkem kolem krku a skoro nemohla mluvit:D Ale tak dobrý, Batalion a Zelení hájové snad zvládnu, Batalion je moje oblíbená táborová písnička:3 a tu druhou jsem se naučila během deseti minut, jde to zvládnout:) Teď o víkendu máme zpívání, jsem poměrně zvědavá, ne na nás, ale spíš na malý světlušky moje:)) Když jsme zpívali, holky to poměrně bavilo, smály se a šlo jim to, jsou to moje šikulky:)
Půjčila jsem si knížky od Foglara, je to opět jeden z úkolu v Cestě Země, přečíst si něco od nějakého skauta nebo někoho kdo psal knížky o přírodě. Nejdřív jsem držela v ruce knihu od Setona, ale ta se mi nelíbila už od pohledu. Tak mám asi tři knížky od našeho Jestřába (božská skautská přezdívka) , bylo to poměrně těžké vybrat něco, co jsem ještě nečetla, ale tak většinou si jeho knížky čtu stále znovu, je to nejlepší literatura:)
Zároveň mě překvapilo, že NIKDO ze třídy nezná Cimrmana. Copak nikdo neví, že to byla fiktivní postava těch nejlepších- Smoljaka a Svěráka? Nikdo nezná jeho trestání učitele učitelem, dynamit, Hledání ztracené třídní knihy (to umím nazpamět:D) a Výpravu na Severní pól?? Učitelka vykládala o Francii a zmínila se i o proslulé Eiffelově věži a o tom, jak to postavili špatně a Cimrman přišel a ohnul nohy aby správně stála? Všichni jí to přímo "žrali" a já se tam mohla umlátit "tichým smíchem." O přestávce jsem pak asi deseti lidem vysvětlovala, kdo to ten Cimrman byl...
Teď se s mamkou koukáme na film "Purpurová láska". Až se na to někdy budu chtít koukat znova, chytněte mě, protože je to tak.. Mám velkou slovní zásobu, ale pro tento film to prostě nejde vyjádřit. V podstatě to ani nemá děj, jen to poukazuje na chování mužů k ženám v několika desetiletích(strukturovaný děj). K násilí, neúctě, je to ošklivý film.. Celie, jenž je hlavní postavou filmu se narodí matce a po porodu je okamžitě odebrána. Pak přichází nucený sňatek.. Porodí dvě děti, které jí okamžitě seberou a podobně no.
Prý to dostalo jedenáct oskarů.
Co se na tom komu líbí? Všichni se na to podívají a pak si řeknou "Jsem tolik rád, že žiji v této době. Budu pro ten film hlasovat, protože obdivuji jak to ženy dokázaly vydržet v takových podmínkách i celý svůj život, jaké byly statečné, protože kdybych byla na jejich místě, skočím z mostu- i když jen kdybych měla povolení od mého pána, ale to bych nejdříve musela uvařit jídlo pro jeho děti, které vlastně vůbec nejsou moje a pak ještě učesat jeho milenku, aby jí to slušelo, když se mi promenáduje po domě, který od rána do večera uklízím."
Fajn. Toť můj názor, ale nehlasuji pro to. Je mi z toho.. divně.
Takže horory tipu Kruh a Orphan jsou proti tomu libovka. (Jojo, sem velkej drsňák když sem teď napsala dva horory a vypadá to, že je sleduju furt, i když jsem je viděla asi dvakrát a ještě píšu totálně nespisovně a s hrupkama?:D)
Ne tak doufám, že jste to nevzali vážně. Ale stejně si někdy napíšu článek plný chyb, bez jakékoli známky interpunkce a bude to děsně in, když ještě napíšu větu tipu
"A všem vám to mocinqy slušinqá, všechny vás děsně milujuuuu, mucíq.LOLOLOL jsem děsně crazy všechno má děsnej swag a miluju všechno, co je in"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Andie Andie | Web | 22. listopadu 2013 v 15:52 | Reagovat

Literatura? No, popravdě se v ní moc nevyznám. Právě se učíme literární teorii, kde probíráme jakési figury a tropy. Když učitel napsal tenhle nadpis, reagovala jsem slovy: "To jako poletíme na Havajský ostrovy?" :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
"Už je to dávno, co jsme hráli v Praze, ale je to jedno z měst, které miluji. Vzpomínám si, že jsme
bydleli na kopci, odkud bylo vidět celé město. Skoro jsem nespal a brzy ráno jsem se šel projít.
Pršelo a nikdo nikde nebyl. Praha má nádhernou architekturu. I setkání s obyvateli bylo úžasné.
Lidé byli příjemní a všude byly nejkrásnější dívky, jaké jsem kdy viděl. Celé mi to připadalo velice umělecké.
Doufám, že tam brzy budu moct zase přijet." -Serj Tankian♥