6 věcí, které mi škola dává

17. listopadu 2013 v 7:00 | Kerr Knock^.^

1. Rady do života
Ač se to nezdá, škola vám dává mnoho zkušeností. Díky učení si vytváříte větší trpělivost (i když v mém případě se spíš ta trpělivost ubírá:D), učíte se spolupráci (nemyslím při opisování:D) a vyvíjíte si schopnost vytrvávat, zároveň se učíte komunikaci, sebevědomí (ano, někdo způsobem, že šikanuje) jednoduše se tak učím několika věcem:)

2. Kamarádi
Jo, kámoši, to je asi jediný, kvůli čemu lidi do školy mají aspoň minimální chuť chodit. Díky škole a mimoškolním aktivitám jsem se seznámila s mnoha lidma:)

3. Vzdělání
Hlavní důvod, proč do školy chodíme. Je důležité, kolik se toho naučíte, protože čím víc, tím lepší máte šance na lepší pozice v budoucí práci:) Vy teď berete jako samozřejmost, že píšete, čtete, malujete, ale bez školy byste se to těžko naučili. I ty úplné základy gramotnosti vás učí právě škola.

4. Vlastní názory
škola je prostor pro vyjádření svých názorů- i když někdo si to připouští až moc k tělu. Vyjádřit svůj názor v drzé formě asi není nejlepší nápad, i když teď "nejvíc in".

5. Kreativita.
I ta výtvarná výchova, pracovní činnosti, tělocvik nebo další mnohdy nudné předměty občas k něčemu jsou. Hlavně rozvíjí kreativitu- i když zrovna v tomhle si protiřečím, protože sama netuším, v čem rozvíjí kreativitu tělocvik. Ten nás spíš donutí jednou za čas zvednout zadek a něco dělat pro svoje tělo.

6. informace
Když už si něco z hodiny zapamatujete, většinou to je kravina, kterou někdo jen tak plácnul. Před testem se to pak našprtáte a za dva dny zapomenete. Ale občas se to hodí. Například cizí jazyky. Matematika se bude hodit, až si v budoucnu budete počítat výplaty, aby vám to všechno vystačilo, český jazyk na psaní dopisů (teď spíš emailů).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adele. ▲ Adele. ▲ | Web | 17. listopadu 2013 v 12:15 | Reagovat

Souhlasím :)
Jinak máš moc hezký vzhled blogu :)

2 Andie Andie | Web | 17. listopadu 2013 v 12:22 | Reagovat

Existují učitelé, kteří tě za tvůj názor ukamenují :D. Naprosto s tebou souhlasím.
Moc pěkný blog :)

3 fakynn fakynn | Web | 17. listopadu 2013 v 13:50 | Reagovat

Mas naprostou pravdu! Deti/teenageri, maji nejvetsi reci, ze skola je na nic, nic ti neda a podobne. Pritom by neumeli nic, vubec. Mozna chodit a mluvit.
Ja osobne chodim do skoly rada, kvuli lidem, zdelani, ze nebudu hlupak.. Hlavne me skola bavi,.coz by mela, kdyz se jedna o stredni)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
"Už je to dávno, co jsme hráli v Praze, ale je to jedno z měst, které miluji. Vzpomínám si, že jsme
bydleli na kopci, odkud bylo vidět celé město. Skoro jsem nespal a brzy ráno jsem se šel projít.
Pršelo a nikdo nikde nebyl. Praha má nádhernou architekturu. I setkání s obyvateli bylo úžasné.
Lidé byli příjemní a všude byly nejkrásnější dívky, jaké jsem kdy viděl. Celé mi to připadalo velice umělecké.
Doufám, že tam brzy budu moct zase přijet." -Serj Tankian♥