Pravé přátelství.. co to je?

13. srpna 2013 v 23:13 | Karr Knock^.^

Někdy, když přijdu do školy přemýšlím o různých věcech. O tom, jestli jsme měli domácí úkol, kolik hodin tam budu muset strávit, jaké učitelky budu muset přetrpět. Přijdu do šatny a dočkám se pozdravů. Různých pozdravů. Milých, ošklivých, radostných, neupřímných. Říkám si, co jsem to udělala, proč mě nemají někteří rádi? Vlastně skoro všichni se vždy obrátí na stranu jiných. Pozdrav opětuji a přezuji si boty. Následuje dlouhá chodba přes šatny ostatních. Někteří se za mnou jen otočí, někdo se usměje, pár z nich pozdraví. Pak po schodech a následuje další chodba. S úsměvem pozdravím učitele, který tam má většinou služby. A je to tady, moje třída.. Otevřu dveře a vstoupím.
Někteří zírají. Tupě na mě zírají a diví se, co to zase mám na sobě. Křiklavé legíny, tylovou sukni, volné růžové triko, vyžehlené natupírované vlasy, namalované oči. Na krku několik řetízků s těmi nejbláznivějšími přívěšky, na rukou nejmíň deset náramků, černě nalakované nehty a kabela přes rameno. Ano, stále se hodně lidí nedokáže srovnat s mým stylem. Sednu si do lavice a čekám na zazvonění. Zvoní. Učitelka přijde do třídy. Achjo, letmý pohled na mě a stačí jí to. Samozřejmě je celou hodinu upřená na mě.
O přestávkách je to fajn. Bavím se s klukama, občas pokecám s pár kamarádkama... Je ale těžké bavit se s holkama bez toho, abyste poslouchali nějaké poznámky k vašemu oblečení. Občas si říkám, proč vlastně strácím čas s takovýma holkama?
Jedna dívka mi jednou řekla: "Ty si fakt myslíš, že na to máš? Jako sorry, ale fakt ne." A já jí poděkovala. Děkovala jsem jí za její názor. Díky takovýmto lidem si uvědomuji, že život není dokonalý, že má spoustu překážek, ale stojí to zato. Stojí za to bojovat, nevzdávat se.
"I pád na hubu je krok vpřed"
Nejhorší pocit, který můžete zažít je, když někomu celou dobu věříte, a on mezitím lže.
Časy se mění. Lidé zůstávají...
NE! Lidé se taky mění. Když se ale změní, je to Vaše chyba, když se Vám nebude líbit. Vy můžete vyjádřit svůj názor, ale nemáte právo mluvit mu do toho, co má dělat. Nikdy nikomu nedělej to, co bys nechtěl, aby dělal on tobě. A to si pamatuj. Když se někdo změní, je to jeho věc. Hlavní je, že se ten člověk cítí dobře.
Přestaňte posuzovat lidi podle toho, jak vypadají. Suďte podle toho, jak se chovají.
Všichni se pak budeme mít líp...


Karr Knock^_^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 NaTyy NaTyy | Web | 14. srpna 2013 v 12:44 | Reagovat

děkuju:)

2 neverbeanother neverbeanother | E-mail | Web | 26. srpna 2013 v 19:06 | Reagovat

Přesně tak, každý by si měl dělat a nosit co uzná za vhodné...ale dneska je prostě v módě někoho odsuzovat. To máš ještě dobré, že ti někdo řekne vlastní názot, mám pocit, že u nás ve městě takoví lidé došli. Ať žije přetvářka, fakt :-)

3 Štěpka Štěpka | 30. prosince 2013 v 19:52 | Reagovat

Ahoj Kájo, už pár týdnu chodím na tvůj blog a čtu si tvé články. Tenhle mě zaujal ze všeho nejvíc. Nikdy jsem si o Tobě nemyslela, že se přetvařuješ. Vždycky jsem Tě měla za dobrou, upřímnou kamarádku, která ráda pomáhá. Až na jednu vyjímku, když jsi se přetvařovala kvůli holkám, jen aby se s Tebou bavili. Nic Ti nevyčítám. Je to jen můj názor, taková rada. Nevím, jak přesně to vnímáš ty, ale má to cenu? Kamarádit se s někým, se kterým nejsi sama sebou? Přeber si to jak chceš, ale opravdu nic ve zlém :). Někdy jsi mi přišla namyšlenější, ale teď vidím, že to není pravda. Mrzí mě, že už se spolu tolik nebavíme, i když bych chtěla, moc. Možná spolu jdeme občas na odpoledku, ale už to není úplně ono. Mockrát jsem se snažila se s Tebou zase skamarádit, nevím jestli o mě ještě stojíš. Opravdu doufám, že si to nevemeš nějak zle, těším se, jestli si spolu sedneme v devítce, jestli budeš chtít, mám Tě ráda.
Kamarádka Štěpka ze třídy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
"Už je to dávno, co jsme hráli v Praze, ale je to jedno z měst, které miluji. Vzpomínám si, že jsme
bydleli na kopci, odkud bylo vidět celé město. Skoro jsem nespal a brzy ráno jsem se šel projít.
Pršelo a nikdo nikde nebyl. Praha má nádhernou architekturu. I setkání s obyvateli bylo úžasné.
Lidé byli příjemní a všude byly nejkrásnější dívky, jaké jsem kdy viděl. Celé mi to připadalo velice umělecké.
Doufám, že tam brzy budu moct zase přijet." -Serj Tankian♥